NASZE TECHNOLOGIE

Kontakt

Biuro Szczecin:

ul. Smolańska 3

70-026 Szczecin

tel. +48 504 202 244

info@przyjaznedomy.pl

projekty@przyjaznedomy.pl

Biuro Dziwnów:

Parkowa 4/2

72-420 Dziwnów

tel. +48601222293

tomek@przyjaznedomy.pl

Domy szkieletowe

Dlaczego warto wybrać technologię szkieletową?

W internecie znajdą Państwo bardzo dużo artykułów przemawiających zarówno za jak i przeciw technologii szkieletowej. Poniżej podzielimy się naszymi i naszych Klientów wrażeniami, spostrzeżeniami i doświadczeniem zdobytym na przestrzeni przeszło 20 lat.

Na co przede wszystkim zwracają uwagę nasi Klienci:

Ciepło : Ponieważ jednym z przeważających materiałów izolacyjnych w technologii szkieletu drewnianego jest wełna, nasze domy są wysoko energooszczędne. Świadczy o tym współczynnik przenikania ciepła, który  w „standardowym” rozwiązaniu kształtuje się na poziomie U=0,19 W/m²K.  Poniżej przedstawiamy przekrój takiej ściany – takie rozwiązanie jest bardzo popularne wśród naszych Klientów. Pozwala ono również w bardzo łatwy sposób, niewielkim nakładem finansowym, na obniżenie współczynnika przenikania ciepła, nawet do U=0,14 W/m²K.

 

SO1

Karta do pobrania: Przekrój przez ścianę

Przez wiele lat pracowaliśmy w Skandynawii, gdzie zaobserwowaliśmy, iż przywiązują tam ogromną wagę do fundamentu. Każdy budynek posadowiony jest tam na fundamencie z płytą grzewczą. Połączenie takiego fundamentu z proponowanym przekrojem ścian sprawia, że nasze budynki posiadają tylko 95 kWh/m²rok zużycia energii, co oczywiście przekłada się na koszty ogrzewania.

Dawniej mieszkaliśmy w mieszkaniu 4 pokojowym, w bloku z wielkiej płyty, miesięcznie za gaz (w tym ogrzewanie) płaciliśmy 200 zł, a w sezonie grzewczym 800 zł. Rocznie koszty ogrzewania potrafiły wynosić nawet powyżej 4 tysięcy. Kiedy wreszcie udało nam się zrealizować nasze marzenie i wybudowaliśmy dom (w technologii szkieletowej z fundamentem grzewczym, kotłem gazowym oraz kominkiem z płaszczem wodnym), roczny koszt ogrzewania wyniósł nas niecałe 2000 tys. zł.

Czas budowy: Domy w technologii szkieletu drewnianego realizuje się zazwyczaj w 3 miesiące, możliwe jest to dzięki prefabrykacji paneli w naszej pracowni oraz montaż ich na budowie. Proces budowy przyśpiesza również wykonanie fundamentu z płytą grzewczą (tradycyjny fundament wymaga nieco więcej czasu).

Możliwość rozbudowy: Szkielet drewniany jest bardzo „wdzięcznym” materiałem do modyfikacji i rozbudowy. Wszystko dzięki lekkości konstrukcji oraz materiałowi izolacyjnemu, dzięki któremu w naszych domach nie ma (i przy rozbudowie nie będzie) mostków termicznych – co jest ogromnie ważne jeżeli chodzi o koszty ogrzewania.

Ognioodporność: stosowana tarcica z drewna czterostronnie struganego z fazowanymi krawędziami powoduje, że płomienie ognia ślizgają się po drewnie, wełna mineralna wypełniająca przestrzenie ścian wraz z płytami kartonowo-gipsowymi obitymi na ścianach stanowią doskonałą dodatkową przegrodę ogniową.

Akustyka: wełna mineralna wypełniająca ściany jest bardzo dobrym izolatorem akustycznym – doskonale tłumi drgania i dźwięki.

Koszty budowy: Jak przy każdej budowie, nie da się uniknąć nakładu finansowego. Koszty budowy domu szkieletowego są o wiele niższe niż domu w technologii murowanej. Zazwyczaj koszt domu o powierzchni do 100m2 kształtuje się na poziomie mieszkania 3 pokojowego w stanie deweloperskim.

Oczywiście jest cały wachlarz czynników wpływających na koszty realizacji domu (w każdej technologii) – jednakże, są to czynniki dobierane indywidualnie i zależne wyłącznie od Inwestora.

Partnerzy

do góry